HEALTH

ТІЛО І РОЗУМ. – ЧАСТИНИ ОДНІЄЇ СИСТЕМИ.

Юлия Згода
Юліє, які основні прояви психосоматики ви спостерігали у своїй практиці?
Тіло і розум - частини однієї системи. Тому вираз «Всі захворювання від нервів» є вірним. Та і на сьогодні ця гіпотеза вже має наукове обґрунтування. 

Психосоматична реакція - це реакція тіла на психоемоційний стан людини.
В цілому, це прояви від банальної нежиті до смертельних онко-захворювань. Більшість лікарів сьогодні, по-людськи згодні з цим фактом, але не афішують цього і лікують все ж таки "по старинці". Узгоджено з протоколом, полегшують біологію хворого тіла призначенням ліків та пігулок різного формату, не проговоривши пацієнту те, що, не розібравшись з психологічним станом, повного одужання не отримати. Буде знято лише симптоми. Більшість лікарів виправдовують себе за ці дії, спираючись на те, що це не їх компетенція, та і, на їхню думку, діагностика захворювань в психології дуже ускладнена.

Які причини прояву подібних захворювань?
В основному, це - пригнічені емоції. Кожна невиказана та непрожита емоція і являється фактором запуску негативного впливу на психосоматичний стан людини. Гіпотеза така, що кожне захворювання якоюсь мірою пов'язане з конкретними непрожитими емоціями. Найпоширеніші в психосоматиці причини захворювань - це страх, образа, глибинне почуття провини та нересурсні установки. От, наприклад, якщо мама постійно кричить своїй дитині «Надінь капелюха, бо захворієш», рано чи пізно, забувши капелюха вдома, дитина дійсно захворіє. Бо це і є установка. А мозок завжди, як той «Джин» з Аладіну, беззаперечно виконує внутрішні накази. Так працює наша психіка.

Які поради ви даєте своїм клієнтам для попередження прояву психосоматики? Якнайчастіше виражати свої почуття і робити це без відчуття внутрішньої провини. Говоріть всьому - Так! Що б з вами не відбувалося. Навіть, якщо зараз цей заклик звучить як безумство, – дозвольте собі експеримент. Якщо ви почнете спиратися на стан тотального прийняття (прийняття – це не про бездіяльність), ви переконаєтесь на власному досвіді, як зміниться ваше життя. ЦЕ ДІЙСНО ПРАЦЮЄ!

Яким ви бачите в ідеалі спосіб життя молодого українця?
Я бачу його усвідомленим. Спосіб життя залежить від особистого вибору і відповідальності людини перед самим собою. Це зважений підхід до психологічного і фізіологічного стану. Це організація сну, режиму харчування і рухової активності. Це ментальна чистота розуму. Ми часто не помічаємо, чому дозволяємо прорости в нашій голові. А чим ми наповнені, те нас і оточує. Тому рекомендую частіше здійснювати "прибирання" у своїй голові. Просто уявіть собі пилосос, який забирає усе зайве і нересурсне на сьогодні з вашого розуму. Очищення - важливий компонент здорового психоемоційного життя. Практикуйте і це неодмінно принесе бажаний результат.

А які методики в цілому ви використовуєте в роботі?
Гіпнотерапія, ОРКТ-терапія, тілесні і дихальні практики, НЛП-терапія.

Які статистичні результати ваших робіт?
Знаєте, є такий вислів: "Можна привести коня на водопій, але змусити пити його неможливо". Так само і в моїй роботі. Уся моя майстерність і професіоналізм можуть бути марними, якщо сам клієнт не бажає собі допомогти.
У роботі я спираюся на свої внутрішні екологічні постулати:
1. Сприймати людину безоціночно.
2. Задаватися питанням: «Чим я можу допомогти саме цій людині?».
3. І на виході з терапії навчити клієнта бути опорним самому собі.
Згідно з цим концептом я вибудовую терапію і довірливі стосунки зі своїм клієнтом. І саме тому більшість із них йдуть від мене з бажаними результатами.

Насправді, є тільки ви, ваше тіло і бажання бути здоровим. А я тільки вправний та надійний ваш помічник.