SPORT

Підкова тримається на цвяху, кінь — на підкові, на коні тримається вершник, на вершнику — фортеця, фортеця утримує державу, а держава — людину.

Підкова тримається на цвяху, кінь — на підкові, на коні  тримається вершник, на вершнику — фортеця, фортеця утримує державу, а держава — людину. 


Господь, створивши коня, сказав йому: «З тобою не зрівняється жодна тварина; всі земні  скарби лежать між твоїми очима. Ти будеш топтати моїх ворогів і возити моїх друзів. З твоєї  спини будуть промовляти мені молитви. Ти будеш щасливим на всій землі, і тебе будуть цінувати дорожче всіх істот, тому що тобі буде належати любов володаря землі. Ти  будеш літати без крил...» 

Так і є, принаймні серед тих людей, які розуміють велич тварини і тонкий зв'язок саме коней  з людьми. Цю мудрість чудово розуміє і засновник кінно-спортивного клубу Klimenko Stable Анатолій Клименко, аграрник, підприємець, який вирішив присвятити себе розвитку  кінного спорту в Україні. Klimenko Stable — це молодий кінно-спортивний клуб, заснований  паном Анатолієм з його родиною та однодумцями 7 років тому. Сьогодні клуб спроможний  конкурувати з багатьма європейськими, а в майбутньому претендує на  звання кращого у Європі.

Анатолій Клименко

Анатолій Клименко,
засновник Асоціації кінного спорту України

Ми налагодили роботу клубу за всіма європейськими стандартами. Сьогодні маємо  14 атестованих спортсменів, 62 кваліфікованих співробітника, входимо до складу  Бельгійського союзу конярства, маємо статус кінного заводу та майже 200 прекрасних  породистих чіпованих коней, досвід конкурних змагань у Німеччині,  Бельгії… Можна багато говорити про наші досягнення. Та я впевнено скажу — ми вже  не новачки у цьому спорті, ми «обстріляні», проте прагнемо ще більшого. 
   
Зізнаюся, починати було важко. Цей вид спорту дуже затратний, адже тренувати треба  двох — і коня, і вершника. Важко було збудувати цей спортивний об’єкт за всіма  стандартами, але завдяки фінансуванню від нашої агрофірми, злагодженій  роботі колективу, допомозі спонсорів (а у нас, дякувати долі, і сьогодні чимало  партнерів) нам це вдалося. Уже сьогодні маємо два поля, збудовані за європейськими нормами, тут можна проводити змагання різного рівня. Ми  забезпечили всю інфраструктуру і для тренувань, і для змагань, і для перебування у нас  гостей та спортсменів. 

Людина і кінь разом уже понад 200 років. Ця тварина надзвичайно віддана своєму господарю, це справжній друг. А в кінному спорті — ще й повноправний партнер. Кінний спорт вважається парним, адже відбувається єднання тварини і спортсмена. Кінь дає  людині правильний розвиток тіла і гармонійний розвиток душі.

Сьогодні кінний спорт поступово повертає собі популярність, входить до олімпійських видів  спорту. Повертається і любов людей до нього. Королева Британії у свої 94 роки їздить  верхи, а українці все частіше стають постійними відвідувачами кінних клубів. У дніпрян теж є така можливість — для любителів верхової їзди гостинно відчинені двері КСК Klimenko  Stable. І не тільки для любителів… Про це сьогодні  й поговоримо.

У минулому році кінна спільнота розділилася на 2 табори. За цей час, окрім чинної  ВФКСУ, створили й Асоціацію кінного спорту України, яка об'єднала навколо себе  частину провідних клубів країни та має власний план розвитку кінного спорту. Анатолій  Клименко зі своїм клубом теж належить до асоціації, адже йому до душі принципи, які  пропагує АКСУ. 

Андрій Білий

Андрій Білий, президент Асоціації кінного спорту України

Об’єдналися 10 кінних клубів під спільною метою. Ми хочемо, аби наші діти та наші  коні потрапляли на Олімпіаду і перемагали. І ми готові створити для цього усі необхідні  умови. Наша Асоціація сприяє спілкуванню дітей з кіньми. Бо це найцінніше — навчити їх знаходити спільну мову з великою твариною, вселити у них впевненість, що не тільки у фізичній силі справа. Головне — знайти контакт і порозуміння. Ми за те,  аби кінний спорт був масовим і доступним. Аби кожен, хто прагне, міг себе пробувати.

Ласка і покарання лежать в основі навчання коня, але застосовувати ласку, так само як і  покарання, треба вміло. «Справжньому вершнику – шенкель і привід, поганому – хлист», —  так говорив Джеймс Філліс, відомий у всьому світі берейтор, фахівець, який зумів не лише  створити школу управління конем, використовуючи особистий досвід, а й залишити  нащадкам безцінні теоретичні дослідження. У КСК Klimenko Stable теж цінують досвід і  систематизоване тренерство. Тому тут серед наставників — найкращі. 

Мігель Віана —  один з провідних португальських вершників і тренерів з кінного спорту, головний тренер національної збірної Португалії та КСК Klimenko Stable. Він добре  відомий серед кіннотників України, а ще більше — серед вихованців клубу. Уже  тривалий час на запрошення власника клубу він тренує українських спортсменів. Майстер  має безліч достоїнств, але його головна заслуга — вміння правильно готувати не лише  вершників, а й коня.

Мігель Віана

Мігель Віана, головний тренер національної збірної Португалії

У мене з учнями тільки одне правило: що б ти не робив — старайся зробити це якомога краще. Це з власного прикладу — коли я вже мав свою школу, я все  одно їздив вчитися в інших тренерів, аби вдосконалюватись. 
  
Для мене найкращий тренер — це той, хто дає результат. Тренер повинен виходити на  поле і сам ставити бар'єри; він повинен добре ладити як з дітьми, так і з дорослими, а  також з кіньми; він повинен розбиратися в усьому, що стосується кінного спорту. Він  повинен розуміти, що зробити краще, аби досягти поставленої мети. 
  
Я дуже радий, що в Україні розвиток кінного спорту зрушив з мертвої точки — з’явилися  спонсори, вкладаються кошти, а головне — є зацікавленість і є бажання цим займатися. Проблема ж українців в тому, що вони живуть сьогоднішнім  днем і думають лише про себе. Хотілося б, щоб вони більше думали наперед,  турбувалися про майбутнє, про молоде покоління, про єдність заради однієї мети


Ігор Ємельянов,
Ігор Ємельянов,

Ігор Ємельянов, головний тренер КСК Klimenko Stable

Я займаюся кінним спортом років 40, це все моє життя. Я вважаю, що майбутнє будь- якого спорту, не тільки кінного, за приватними клубами. Якщо людина розуміє, куди й  навіщо вкладає свої кошти і свою душу, то успіх гарантовано. Коні відчувають, коли їх  люблять, і вони платять сторицею.

В КСК Klimenko Stable затишно, тут як вдома. Я вірю, що через кілька років це буде  провідний кінний клуб Європи, а його вихованці стануть олімпійськими чемпіонами. Зі свого боку докладу до цього усіх зусиль.

Кінний спорт не замінить жодного виду спорту, якщо мова йде про дітей. Тренування верхи  добре розвивають вестибулярний апарат і сприяють нарощуванню м’язової маси. Це один з видів спорту, де задіяні практично всі м’язи людини. Тож, розвиваються вони теж усі.  Це і гарна постава, і зміцнення спини, пресу, сильні руки та ноги. Що вже говорити про те,  що дитина тривалий час проводить на свіжому повітрі, подалі від гаджетів та сумнівних  компаній. Під  наглядом тренерів, поруч із сильними тварина ми, навчаючись турбуватися про них, у колі таких же однодумців — чи це не найкраще виховання для підлітка?

Софія Таран
Софія Таран

Софія Таран, тренер коней та дитячий вихователь

Неважливо, в якому віці ти вперше сядеш верхи на коня, головне — бажання. Треба  розуміти, що ти зіштовхнешся з твариною, яка має силу і має характер.

Тут прищеплюється любов до тварин, почуття відповідальності за партнера. Якщо ти  готовий з нею потоваришувати, то ласкаво просимо.

І все ж таки, я б рекомендувала приходити в професійний спорт дітям, не молодшим 7- річного віку, аби мати розуміння усієї відповідальності. Навчитися керувати конем — справа тривала, вимагає терпіння, тому рішення повинно бути зваженим, а  тренування — регулярними


У світі немає нічого прекраснішого, ніж корабель під вітрилами, посмішка дитини, жінка, яка танцює, і кінь, що  скаче. Якщо людина хоч раз сиділа верхи на коні, вона ніколи не забуде цього відчуття. Так  вважає і Віктор Олександрович Погановський — український спортсмен і тренер, член  Національного олімпійського комітету України, заслужений тренер України, Олімпійський  чемпіон 1980 року з кінного спорту, багаторазовий переможець і призер міжнародних чемпіонатів. Пан Віктор ще й досі верхи, незважаючи на свої 72 роки. Більше  того — він досі займається тренерською діяльністю і є частим гостем КСК Klimenko Stable. 

Це спорт не лише для тіла, він позитивно впливає на емоційний розвиток. Мабуть, тільки стрибок на коні дозволяє, не відриваючись від землі, відчути щастя  польоту ... 
Відмінна емоційна зарядка — втоми як не бувало. До речі, кінний спорт — це ключ до довголіття.
  
Я дуже вдячний людям, які розвивають кінний спорт. Ця база найкраща в Україні, і змагання тут проходять на високому рівні.

Тривалий час кінний спорт в Україні функціонував у пів сили, через відсутність  інфраструктури та підтримки триборство втратило свою популярність і масовість. АКСУ  багато працює над тим, щоб виправити цю ситуацію. Значний внесок у розвиток  триборства робить і КСК Klimenko Stable. Вже в цьому році клуб презентував унікальну  трасу для змагань з триборства, найкращу в Україні. Реконструкція під керівництвом  німецьких спеціалістів тривала більше місяця, незважаючи на складні погодні умови та  тимчасові проблеми з постачанням матеріалів. Команда КСК Klimenko Stable та особисто. 
Анатолій Клименко доклали максимум зусиль, аби зустрічати учасників змагань вже на  оновленому полі з європейською якістю покриття. І вже у вересні тут вперше відбулося  спортивно-розважальне шоу, яке зібрало разом близько сотні коней і вершників зі всієї  України та декілька сотень глядачів. DNIPRO HORSE SHOW продемонструвало гостям  справжній кінний спорт та яскраве видовище. Вершники боролися за звання  найспритніших у стрибках на потужність та найгарніших у костюмованому конкурсі. 

Крім того, глядачі насолодилися непересічною виставою кінного трюкового театру та  захопливим виступом дитячої команди з вольтижування. Безумовно, нова траса стане  поштовхом розвитку триборства в Україні, надасть можливість нашим спортсменам  тренуватися і готуватися до міжнародних турнірів високого рівня. І це  лише початок  великого розвитку.

Анна Клименко, директор КСК Klimenko Stable

Наш комплекс — для всіх і для кожного. У нас можна стати свідком змагань, повболівати за спортсменів Дніпра. Можна влаштувати сімейний відпочинок з  катанням на конях, фотосесію. До речі, навіть перша спроба сісти у сідло обов’язково  супроводжується досвідченим тренером, який пояснює кожному основні  правила. 

Ми створили комфортні умови для наших гостей — у нас є можливість харчування та  проживання. Можна приїхати і зі своїм конем — є оренда денника, 7-разове годування, послуги ветлікаря

Сьогодні діяльність КСК Klimenko Stable та інших подібних клубів — це перший крок  українців до розвитку спорту наших предків-козаків. І цей крок точно не останній, далі хода  любителів кінного спорту стане ще більш впевненою і галопом домчить до перемоги.


Нехай буде якомога більше посмішок, добрих сердець, які виростуть поряд із нами, а   молоде покоління, яке зможе досягти висот у кінному спорті на території КСК Klimenko  Stable, нашого міста та області, стане фундаментом розвитку нового щасливого  суспільства моєї улюбленої України.

Анатолій Клименко


КСК Klimenko Stable

м. Дніпро, вул. Садова, 2а
дивитись на мапі

+38 (067) 699 64 02

Instagram