BEAUTY

ПЛАСТИЧНА ХІРУРГІЯ У ДНІПРІ:

Дмитро Спариш
Дмитро Євгенович Спариш – кандидат медичних наук, провідний пластичний хірург клінік Garvis та Medical Plaza. Разом зі спеціалістом ми поговорили про найпопулярніші процедури серед жінок та чоловіків, а також розвіяли декілька міфів щодо пластичної хірургії.

Дмитро Євгенович, трохи про співвідношення пацієнтів: хто частіше звертається за послугами – чоловіки або жінки?
Звичайно, жінки, скажу навіть більше – з великим відсотковим відривом. 90% моїх пацієнтів – представниці прекрасної статі. Жінки по своїй натурі більш передові у питанні зміни себе та своєї зовнішності. Вони готові терпіти дискомфорт заради того, щоб завтра стати краще. Але і чоловіки останнім часом стають сміливішими.

Які найпопулярніші пластичні операції та процедури у жінок, а які – у сильної статі?
На першому місці у представниць ніжної статі – зміна розміру та форми грудей. Але це не завжди операції, пов’язані з імплантами. Ми пишаємося результатами операцій, які відбуваються за рахунок використання власних тканин пацієнток. У більшості випадків ці операції ми проводимо тоді, коли у жінки деформувалася форма грудей після пологів.

Далі йде ринопластика – тобто зміна форми носу. Також популярні процедури: ліпосакція, блефаропластика та підтяжка обличчя. Як я зазначив раніше, тільки 10% чоловіків від загальної кількості стають моїми пацієнтами. По-перше, сильна стать часто соромиться говорити про свої проблеми. По-друге – чоловіки не хочуть терпіти дискомфорт після операції, така в них особливість. Але якщо говорити про найпопулярніші пластичні операції серед чоловіків, то це ринопластика, процедури у питанні корекції фігури та блефаропластика. Останнє – особливо актуальне серед чоловіків віком 40+.

Окрім підкреслення краси – які ще операції ви проводите?
Спектр дуже широкий. Наприклад, втручання після аварій, пожеж та військових травм. До нас приїжджають пацієнти з інших країн, щоб зробити глибоку шліфовку шкіри. Часто звертаються жителі Ізраїлю, адже там вже втрачена технологія таких операційних втручань. Іноді працюю з дітьми, але це не часто і з важливих питань.

Чи є різниця – проводити операції взимку або влітку? Можливо, це віддзеркалюється на процесі реабілітації?
Всі операції можна проводити в будьякий період року. Є тільки один момент, про який я заздалегідь повідомляю пацієнтам: коли на вулиці висока температура, то при серйозних операціях на тілі потрібно деякий час носити пов’язки, а це достатньо проблематично у літній період. Але з власного досвіду скажу, що жінок це зовсім не зупиняє. Вони готові до дискомфорту заради краси.

Після яких пластичних операцій період реабілітації найважчий?
Тут все залежить від пацієнта. Важливим моментом є зрілість людини і розуміння того, що буде неприємно або некомфортно у перші дні після операції. Якщо це довгоочікувана операція, виношена ідея та повна готовність – пацієнт легко проведе період реабілітації. Також важлива підтримка близьких людей. Взагалі – кожна людина індивідуальна, але головне – бути готовим.

Трохи про міфи. Існує така легенда, що мамопластика шкодить жінці, якщо вона ще не народжувала. Це правда?
Ні, це не правда. Імплант на молочну залозу жодним чином не впливає. Мої пацієнтки народжують та вигодовують грудним молоком своїх дітей. Зараз імпланти дуже якісні і мають довічну гарантію. Але взагалі, раджу пацієнткам приходити на консультацію з чоловіками. Це важливо, щоб кохана людина не була проти і підтримувала бажання, адже це радикальна і важлива зміна.


Ще існує така думка, що імпланти в грудях можуть розірватися при перельоті на літаку.
Ще один міф. Імплант витримує 300 кілограм. З ним можна занурюватися під воду та навіть летіти у космос. Звичайно, ми уточнюємо у пацієнток, чи не планують вони переліт, адже після операції залишається відкритим питання заживання швів. Але не більше.

Що по-Вашому найголовніше у пластичній хірургії?

Почуття міри та смаку. Це стосується і лікаря, і пацієнта. Іноді потрібно зупиняти тих, хто хоче «ще і ще, більше і більше». Важливо відчувати грань між природною красою та трендом. Пацієнтам бажаю прислухатися до себе, а також цінувати думку близьких та коханих людей.