Романе, як Ви охарактеризуєте нинішню ситуацію на ринку медичних препаратів, і, на Ваш погляд, чому так відбувається?
Я б оцінив нинішню ситуацію, як непросту. Весь світ переживає нині кризу, і ми не виключення. Проте, вважаю, що це не є приводом впадати в паніку, заморожувати якісь проекти, а навпаки — це гарний шанс робити кроки вперед, освоювати нове обладнання, нові товари і дати спеціалістам можливість отримувати ту продукцію, яка задовольнить їх потреби і дасть змогу відповідати світовим стандартам надання медичної допомоги пацієнтам. Я вважаю, що нинішня державна політика дозволяє розвиватися медичним закладам на місцях і є лояльною до самих медпрацівників. А ми, як національний дистриб’ютор, готові допомагати спеціалістам у їх потребах, аби медпослуги були якісними, а життя і здоров’я пацієнтів якомога рідше потрапляли під загрозу.
Як же все-таки ринковим суб’єктам розібратися — де справжнє, а де підробка? Які нюанси треба враховувати, отримуючи замовлене обладнання або обираючи його?
Якщо медичний працівник звертається за допомогою до офіційної компанії, то тут немає ризику отримати підробку. Кожна компанія, якщо вона поважає себе і людей, які звертаються до неї за допомогою, дає відкритий доступ до інформації про свою діяльність, про свій персонал і партнерів, з якими вона працює, компаній, офіційними представниками яких вона є. Клієнт повинен переконатися, що компанія працює відкрито і прозоро, на законних підставах і маючи відповідні дозволи та сертифікати. Те ж саме і про товари, які ми представляємо — сертифікати якості, гарантійні талони і вся інформація щодо продукції для правильного вибору товару. Сьогодні наше представництво у Запоріжжі обслуговує всю Україну, і ми маємо можливість гарантовано обслужити своїх клієнтів у разі потреби тут, на території країни, аби медики не втрачали дорогоцінний час. Ми маємо всі умови і можливості направити свого спеціаліста до клієнта задля ремонту або заміни якоїсь частини обладнання або ж забрати його до сервісного пункту.
Ми говоримо зараз про медичні заклади. А як безпосередньо пацієнти можуть бути впевнені, що обладнання, за допомогою якого їм надають допомогу, дійсно якісне?
Я, як керівник компанії, завжди працюю, як потенційний пацієнт. Всі ми люди і ні від чого не застраховані. Тож, політика мого бізнесу, перш за все, спрямована на інтереси кінцевого споживача. Тому раджу, перш за все, обирати кваліфікованого лікаря, бо який би не був «класний» апарат УЗД, якщо за ним працює не професіонал, клас обладнання нічого не вартий. А наша задача, звісно, хорошого спеціаліста забезпечити, відповідно, якісним і точним обладнанням.
Як Ви вважаєте, яким чином це питання повинно регулюватися на державному рівні?
Якщо говорити про якість товарів, то дистриб’ютор повинен надати покупцю гарантію не менше аніж на рік, в яку б входило сервісне обслуговування, ремонт за свій рахунок або заміна. І все – більш нічого не треба, у такому випадку і компанії-постачальники зацікавлені в якості і працюватимуть так, аби й себе захистити від зайвих втрат. Під час пандемії підвищилася увага до медицини і, звісно, виросла потреба в якісних препаратах і обладнанні, які допомагають боротися з COVID.
Висувалися пропозиції щодо спрощення системи ведення підприємницької діяльності щодо ввозу імпортного обладнання. Чи згодні Ви з цим?
Всі ми розуміємо, що ринок еластичний і повинен відповідати на потреби сьогодення. Сьогодні дійсно у лікарнях є дефіцит вузько спеціалізованого обладнання, і суб’єкти ринку прагнуть задовольнити потреби медзакладів. Ми постійно проходимо аудит, ми розуміємося на товарах, які ввозимо на український ринок, і ми відповідаємо за це обладнання. І так повинні працювати всі. Сьогодні складно і нам, і логістичним компаніям, бо важко спрогнозувати ситуацію, яка буде завтра. Тому якраз таке спрощення у дозвільній системі хоч трохи, але допомагає нам. Компаній-дистриб’юторів на ринку України чимало, і це позитивно відображається на роботі медзакладів — конкурентна ціна, швидкість поставки. А далі уже справа за медичними закладами — з ким працювати, кому довіряти, чиє обладнання не схибить.
Романе, розкажіть про товари виробництва Rad Farm Medical Equipment. Які переваги продукції Вашого бренду і взагалі співпраці з Вашою компанією?
Компанія Rad Farm реалізує проекти за рахунок власного виробництва і власного імпорту. Щодо імпорту, то у нас є контракти з трьома виробниками. Щодо виробництва, то ми маємо власне виробництво медичних меблів елітного і бюджетного сегментів, аби задовольнити потреби наших лікарень відповідно до їх бюджетування. Крім того, ми є сервісною компанією, ми орієнтовані на потреби наших споживачів та задовольняємо запити у різних сегментах. Звернувшись до Rad Farm Medical Equipment, медичний заклад може обладнати під ключ свої приміщення. І досвід у компанії вже достатній — більше 10 відділень реанімації, 5 відділень хірургії, пів сотні терапевтичних відділень і обладнання ЦМСД по всій країні. У нас є представництва у всіх областях, і сервісний центр, і прекрасний кваліфікований персонал.

Які плани у Rad Farm Medical Equipment на найближчий час, що нового чекати від вас?
У цьому році плануємо диверсифікувати нові товари, відвідати виставку у Дюссельдорфі, аби бути в курсі новинок медичного обладнання, і, звісно, активно будемо продовжувати благодійні проекти.
НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю