HEALTH

ВОДА ЛІКУЄ ВІД УСЬОГО

Про значення води для організму людини можна і треба говорити багато! Саме вода «відповідальна» за більшу частину обмінних процесів у нашому організмі. Вода, як самостійний елемент, не має поживної цінності, проте вона — важлива складова людського організму, який на 2/3 складається з води. Жодна жива істота в природі не може існувати без неї. Тому дуже важливо щодня забезпечувати організм якісною питною водою.

Без їжі людина може прожити близько 50-ти днів, якщо протягом цього часу буде вживати питну воду. А без води неможливо протриматись довше 5 днів, бо вода є найважливішою складовою усіх клітин людського організму. Наприклад, у крові міститься 90% води, у мозку – 85%, м’язах – 75%, печінці – 65%, кістки містять 28% води, а жирова тканина на чверть складається з води. За участю води в тілі людини протікають усі хімічні реакції.

Спрага слугує показником серйозного зневоднення організму, і він б’є тривогу. Людина відчуває спрагу, коли кількість води в її організмі зменшується на 1-2%.

Якщо організм не отримує достатньої кількості рідини, він починає працювати в режимі економії. Насамперед він намагається забезпечити рідиною найважливіші органи: нирки, печінку, серце, легені та мозок. І для цього необхідну рідину він витягає зі шкіри, кишківника, суглобів, тим самим позбавляючи їх можливості нормально функціонувати.

Зупинимося на основних перевагах води для людського організму. Питна вода сприяє схудненню завдяки розщеплюванню побічних жирових продуктів. Чиста вода не містить жодної калорії, зменшує відчуття голоду і ефективно пригнічує апетит, так що порції їжі помітно скоротяться.

Вода допомагає полегшити головний біль і біль у спині, які викликані зневодненням організму. Наступного разу, коли вас наздожене головний біль, просто випийте велику склянку води. Вода наповнює тканини шкірного покриву, зволожуючи їх, тим самим підвищуючи еластичність і пружність. У результаті уповільнюється в’янення шкіри. Вода допомагає підвищити продуктивність мозку і регулює температуру тіла. Вода прискорює обмін речовин, тим самим допомагаючи травленню.

Правильне зволоження зсередини допоможе вашим зв’язкам і м’язам довше виробляти природну змазку, яка захищає від судом і розтягувань. Випиваючи велику кількість води в день, ви боретеся проти грипу, каменів у нирках або навіть серцевого нападу. А вода з додаванням лимонного соку використовується при лікуванні респіраторних захворювань, проблем з кишечником, ревматизму і артриту. Іншими словами, однією з переваг води є посилення роботи імунної системи.

Організм використовує воду, щоб позбавитися токсинів і шлаків. Лімфа збирає мертві клітини та інші відходи, фільтрує їх, а потім відправляє на переробку до печінки й нирок. А справлятися з цією відповідальною справою лімфі допомагає нормальний водний баланс. Вода розбавляє канцерогенні речовини в сечі і скорочує час їх контакту з сечовим міхуром. Ваше тіло, «випиваючи» достатню кількість води, почуває себе чудово, як і ви. Загалом близько двох літрів води виводиться з організму щодня через нирки, кишечник, легені та шкіру. Приблизно 0,5 л рідини на день втрачається лише при видиханні. Якщо цей об’єм регулярно не поповнювати, організм буде зневоднено. Фахівці стверджують, що здоровій людині необхідно випивати щонайменше 8-10 склянок води на день.

РОЗГЛЯНЕМО НАЙПОШИРЕНІШІ МІФИ ПРО ВОДУ І РОЗКРИЄМО ДЕЯКІ ПРИНЦИПИ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТІ


МІФ №1:

добова норма споживання води — 2 літри.

Загальноприйнятою нормою води, якої достатньо для підтримки нормального обміну речовин, визнано 1 л води на 30 кг ваги.


МІФ №2:

в період дієтичного харчування слід скорочувати споживання води.

Більшість дієт для схуднення вимагають відмовитися від солі, яка затримує воду в організмі. Однак, це не означає, що слід зменшити кількість води. Треба знати міру, тому що недолік рідини небезпечний зневодненням організму, а надлишок — набряком. Досить дотримуватися добової норми рідини і скоротити вживання солоних і гострих страв.


МІФ №3:

день потрібно починати зі склянки води.

Прокинувшись, дійсно бажано випити склянку теплої води, що моментально бадьорить і налаштовує на позитив. Ранкова вода призводить до робочого режиму всі органи і системи, а в першу чергу - готує стравохід до сніданку.МІФ №4:

не можна пити воду під час їжі.

Кваліфіковані дієтологи радять пити воду до прийому їжі. Вода наповнить шлунок, очистить його від залишків їжі і сприяє тому, що людина з'їсть меншу порцію. Прийнята під час їжі вода, нехай і незначно, але розбавляє шлунковий сік. Пити відразу після їжі теж не слід, бо розтягнете і без того наповнений шлунок, краще зачекати 30 хвилин.


МІФ №5:

пити воду під час тренувань шкідливо.

Пити під час фізичних навантажень можна і потрібно: як тільки організм втрачає багато рідини, кров стає в'язкою, різко знижується артеріальний тиск і підвищується загроза тромбоемболії. Досвідчені тренери рекомендують пити перідично і маленькими порціями.