SPORT

У ШАЛЕНОМУ РИТМІ – ДО ЗДОРОВ’Я І КРАСИ. ПОКИ ТИ РУХАЄШСЯ – ТИ ЖИВЕШ!

Аліна ЛУЦЕНКО
Говоримо про здоров’я. І, звісно, про красу, бо ці питання нерозривні. Лише здорове тіло виглядає гармонійно і привабливо. І на тему краси маємо діалог з людиною, яка досконально знає відповіді на ці питання. Лише побачивши цю гарну усміхнену дівчину, можна переконливо сказати — вона точно знає все про красу, і про те, як бути здоровим. Знайомтеся, Аліна ЛУЦЕНКО, майстер спорту зі спортивної аеробіки, хореограф авторського проекту «Живи, танцюючи», нутріціолог, майстер франчазії FitCurves у місті Дніпро.


Говорячи про твої досягнення, Аліно, розумієш наскільки активний у тебе темп життя. Це ж треба, скільки встигнути у такому молодому віці. Справа у заняттях аеробікою? Розкажи нашим читачам загальні положення про фітнес, і як особисто ти потрапила у такий шалений ритм?
Своє життя я пов’язала з фітнесом 12 років тому. І вже, напевно, ніколи не зможу втекти від цього виду спорту (сміється). Та, чесно кажучи, й не хочу. Бо це саме той вид спорту, який тримає людину завжди в активному ритмі, в тонусі і у прекрасній формі. Я б сказала, це спорт краси і для красивих. Починала я зі степ-аеробіки. Опановувала тренерську справу самостійно, лише з підказок тренера, бо в той час навіть курсів ще не було. Зібрала подруг, сусідок, вони привели своїх близьких, і так ми великою командою тренувалися, а я поступово розробляла власний тренерський стиль і детально вивчала цей вид спорту. Поступово я почала задумуватися про серйозніший підхід до тренувань. Мені потрібні були знання, а для цього необхідні кошти, яких у мене, 16-річної, тоді не було. Та й вік не дозволяв перетворити хобі у роботу!

І все ж таки, FitCurves. Аліно, як цей напрямок з’явився у твоєму житті?
Коли я «доросла» до офіційного тренерства, мені треба було отримати відповідну кваліфікацію. І так склалося, що на той час можна було навчитися лише FitCurves. А чому б і ні? Як зараз пам’ятаю своє знайомство з FitCurves. Дивні тренажери, чомусь стоять по колу, та й самі тренування відрізняються від звичної для мене аеробіки. Але більш за все мене приємно вразив комплексний підхід. Це не просто година фізичного навантаження – це вправи, які підходять саме вам, навіть якщо ви щойно оговталися від інфаркту. Це спорт для здоров’я, а не лише для фігури та краси.

Аліно, що треба знати новачку? Яку інтенсивність занять ти рекомендуєш?
Це індивідуально. Залежно від віку та стану здоров’я, тобто, залежно від можливостей людини. Звісно, у будь-якому віці позитивними будуть фізичні навантаження, але різної інтенсивності. У віці 20-30 років — ви просто зобов’язані щоденно тренуватися, бо ваш організм перебуває у піку своєї активності. І саме в цей час ви закладаєте фундамент своєї здорової старості. Але! Дуже важливо все ж таки робити це під наглядом кваліфікованого тренера, аби він розподілив вам навантаження, урізноманітнив вправи, щоб вони діяли на увесь організм. І не дай боже, темп для вас буде занадто високий, тренер поряд! 30-40 років – поступово зменшуйте навантаження. Достатньо буде 4 дні тренувань на тиждень. І вони повинні бути інтервальними, що якраз і дозволяє FitCurves. Тобто, різний вид вправ повинен чергуватися з коротким відпочинком – це прекрасна профілактика багатьох вікових захворювань. Після 40 років достатньо буде 3 днів. І більше звертати увагу на вправи, що допоможуть зберегти рухливість суглобів та попередити захворювання кардиосистеми. Знову ж таки, нагадаю, лише тренер зможе підібрати вам адекватні навантаження і ритм занять.

Кому корисний FitCurves, а в яких випадках цей вид спорту категорично заборонений?
Про користь ми уже говорили. Додам, що фітнес просто незамінний помічник усім жінкам, якщо говорити про функції дітородних органів. І до пологів, і після, і навіть, якщо вам довелося пережити кесарів розтин – тренуйтеся обов’язково! А от я б категорично не радила займатися FitCurves людям, у яких тромбоз. Це великий ризик летального фіналу. Звісно, після тяжких хвороб, оперативного втручання варто витримати паузу і відновлювати тренування поступово. До речі, FitCurves активно підтримує рух проти онкології молочної залози, і багато жінок у реабілітаційний період після хіміотерапії займаються саме FitCurves. Інші напрямки фітнесу теж рекомендовані у цілях відновлення після операцій, при багатьох вадах організму. Головне – грамотний підхід.

Як підготувати своє тіло до першого заняття?
По-перше, ви повинні хотіти цього! По-друге, не варто займатися FitCurves раніше 12 років. До цього віку у людини формується опорно-руховий апарат. Тому дочекайтеся, коли сформується ваше тіло, і швиденько у зал, на фітнес! Головне – обрати саме для себе напрямок, розклад тренувань і інтенсивність занять, аби вони приносили користь і дарували задоволення.

Чи правдивим буде таке твердження, що в період епідемії спорт, особливо настільки рухливий, як FitCurves, сприятиме підвищенню імунітету і постійній природній «вентиляції» легенів?
Я вважаю, що у жодному разі не варто закривати зали на карантин. Тренування – це імунітет людини, що дуже необхідно в період епідемії. Але! Тренування повинні бути помірними. Так ви активуєте клітини-кілери, які боряться з вірусами. І години за 2 після тренування ваша імунна система буде знаходитися на піку своєї працездатності. Не перевантажуйте її, адже вона й так сьогодні зайнята важливими справами – вона береже вас від коронавірусу. Підкиньте їй заряд у вигляді насичених, але грамотних тренувань, і вона подякує вам негативним тестом на COVID-19. Плюс, тільки фізична активність сприяє правильному диханню, яке теж протистоїть вірусу. Чим більше ви рухаєтесь, тим швидше органи дихання очищаються від всілякого непотребу, і від вірусів у тому числі.

Якщо ви боїтеся захворіти – йдіть в зал!

Якщо у вас поганий настрій – бігом на тренування!

Відчуваєте, що тіло вже втрачає рухливість – починайте займатися фітнесом. Скільки б років вам не було.

БО РУХ – ЦЕ ЖИТТЯ!

І нехай воно у вас буде довгим і здоровим!


НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю