Ельвіро, чому постало питання пройти навчання у Школі з управління здоров’ям людини?
Перша моя освіта — це медико-профілактична справа. Тобто, я вивчала все про причини і попередження захворювань. У своїй повсякденній роботі, а це й косметологія, і навчання студентів, я стикаюся з питаннями профілактики і розумію, що превентивна медицина — це фундамент. Тому вирішила, що треба більше розвиватися саме у цьому напрямку. Ще більше вивчити тему управління здоров’ям мене підштовхнув карантин, коли люди стали більше замислюватися про стан свого організму, коли ця тема стала топовою у суспільстві.
Як COVID відображається на здоров’ї людини, які наслідки спричиняє для нашого організму, чи можлива його профілактика — на ці питання усі шукають відповіді, але найчастіше — марно. Щоразу спілкуючись зі студентами або пацієнтами, я завжди намагаюся докопатися до першопричини виникнення тієї чи іншої проблеми зі здоров’ям, я шукаю відповідь — що спричинило порушення у роботі організму. Адже більш важливо з’ясувати причину, а не спостерігати перебіг хвороби і її наслідки. Тобто, профілактика і є управлінням здоров’ям.
То що ж криється за цим поняттям — управління здоров’ям?
Усі ми жахаємося від пандемії COVID. А я б сказала, що пандемією 21 століття є метаболічний синдром. Тобто, це глобальне, масове порушення обмінних процесів в організмі людей. І саме це призводить до порушень роботи організму. Чим страшний COVID? Моя практика показує, що боятися треба його наслідків, а не самого перебігу. Бо це, перш за все, порушення роботи судин, лімфатичної системи, які тягнуть за собою візуальні проблеми. Якщо говорити про холіцистику, інтегративну медицину, то це проблеми з інсулінорезистентністю, надлишковою вагою, збій ліпідного обміну, судинні зміни, порушення артеріального тиску. Пост COVID — це тріхологічні порушення, це прояви куперозу, загострення тих чи інших косметологічних дефектів або проблем. Що робити? Треба максимально розвантажувати свою лімфатичну систему, укріплювати стінки судин, покращувати свої обмінні процеси.
Як цього досягти?
Рецепт простий — здоровий спосіб життя! Але без фанатизму. Це повинно стати звичним правилом і вашим свідомим вибором.
Поняття ЗОЖ сьогодні настільки широке, навіть «роздуте». Важко визначитися, що ховається насправді під поняттям ЗОЖ. Ельвіро, як людина, яка цим живе, яка на цьому розуміється, — що ти вкладаєш у поняття ЗОЖ і профілактичної медицини, який підкажеш набір інструментів для профілактики?
Звісно, це все індивідуально, кожен для себе обирає, що правильно. Я можу лише порекомендувати і підказати чек-лист та допоможу знайти відповідь, чому саме це. Є обов’язковий набір тих самих інструментів, фундамент, на якому базується вся профілактика. Профілактика гіподинамії, профілактика харчування, профілактика зневоднення організму. Що я роблю сама? Пийте воду, не менше 8 склянок у день. Ворушіться — де можете, скільки можете. Це профілактика застійних явищ — венозний відтік, профілактика застоїв лімфи. Харчуйтеся корисно. У вашій тарілці повинна бути переважно зелень. Відмовляйтеся від випічки, ковбаси, обмежте вживання кави, бо цей напій призводить до зневоднення. Але міняйте раціон поступово, аби не спричинити стрес для організму, який теж ні до чого хорошого не приведе. Звертайте увагу на вміст продуктів і шукайте екологічну альтернативу.
А з чого варто почати, яким повинен бути перший крок?
Перший крок зробіть у вашій голові, почніть з розуміння того, як влаштований ваш організм. Для цього раджу пройти діагностику. І робіть це сімейно. Це і легше, і корисніше. Батьки отримають підтримку рідних, а діти — позитивний приклад. Спираючись на клінічний аналіз, на анамнез, ми можемо будувати алгоритм повернення вашого здоров’я.
ТОП ПОРАД ЗДОРОВОГО ДНЯ ВІД ЕЛЬВІРИ БОГДАН
Прокидаюсь, дякую за вчора, радію сьогодні, випиваю стакан теплої води, 15 хвилинна зарядка, контрастний душ і сніданок — основа нашого раціону. Якщо кава, то тільки через 1,5 години і ще 2 склянки води. За пів години до обіду склянка води, обід обов’язковий. Перед вечерею знову вода. Основну кількість води намагайтеся вжити до 18 години, а ввечері не забувайте про лімфокач ( що це, і як його робити — це є на моїй сторінці — запрошую).
І одна з найважливіших складових — це позитив і посмішка.
АДЖЕ БУТИ ЗДОРОВИМ — ЦЕ ПРЕКРАСНО!