Олександре, розкажіть, як Вам вдалося за такий короткий час зробити навчальний заклад кращим, адже Ви не так давно стали директором?
Безумовно, дива трапляються, але спорт – якраз та сфера, де все досягається бажанням, дисципліною та щоденною наполегливою працею. У спорті перемоги куються доволі тривалий час. Щоб підготувати хорошого спортсмена, треба добряче попрацювати.
Щодо нашої спільної нагороди, а це дійсно визнання всього нашого колективу, то це заслуга кожного – починаючи від господарників нашого закладу і аж до керівництва міста. Це колосальний труд, за яким стоїть великий колектив. Чому я так кажу? Бо наша школа – це комунальне підприємство, і фінансує нас міська казна. І хочу сказати, що сьогодні це великий плюс. Бо нинішня команда мера Бориса Філатова дійсно підтримує спорт. Сьогодні у місті створені такі умови, що спорт має прекрасні можливості для розвитку. Більш того, спорт розвивається не тільки для самих спортсменів, сьогодні він став доступний широкому загалу. Я так впевнено про це говорю, бо сам дуже давно у спорті, і мені є з чим порівнювати. Буквально за останні роки у місті стрімко почала розвиватися спортивна інфраструктура, і ми всі є свідками цього.
Ми безмежно вдячні Марині Філатовій, голові Федерації легкої атлетики. Марина Вікторівна – частий гість у нашій школі і, можна сказати, наш ангел-покровитель. З її особистою любов’ю до здорового способу життя, спорт у місті дійсно став популярним. Сьогодні все більше молоді приходить у спортивні секції, займається спортом самостійно. Чи здивує вас сьогодні людина на пробіжці або на велосипеді? Сьогодні це вже стало нормою. Майже кожні вихідні у місті стали проходити спортивні заходи різного напрямку і масштабу. І головне, що в них беруть участь не лише спортсмени, а звичайні, пересічні громадяни. Раніше на змагання ходили лише судді, тренери і спортсмени, сьогодні це стало доступним для сотень, тисяч людей, які раніше ніколи навіть не пробували себе у спорті.
Я вважаю, що іще для більш високих результатів потрібна підтримка бізнесу. І не лише у вигляді сплати податків, а на більш серйозному рівні.
І все ж таки, Олександре, чим сьогодні живе СДЮСШОР №3?
Сьогодні ми маємо можливість проводити змагання будь-якого масштабу за всіма правилами і нормами. Це дозволяють наші приміщення, це дозволяє наше обладнання, дозволяють наші знання і кваліфікація персоналу. І ми активно розвиваємо цей напрямок. Постійно запрошуємо спортсменів на змагання, влаштовуємо їх серед своїх вихованців.
Крім того, у нас з’явилася можливість нарешті втілити свою давню мрію – уже зовсім скоро у нас будуть відкриті 5-6 нових напрямків у легкій атлетиці. Ми розширяємо межі можливостей наших учнів.
Зараз багато батьків задаються питанням – як залучити дитину до спорту, коли для цього банально не вистачає коштів. Адже сьогодні спорт комерціалізувався: секцій, клубів достатньо, але не всім вони «по кишені»…
У нас може вчитися кожен, хто цього бажає. Навчання абсолютно безкоштовне! Проте, звісно, аби стати нашим учнем, треба досягти восьмирічного віку.
Команда професіоналів постійно в пошуках справжнього таланту. Адже ми тренуємо майбутніх олімпійців. Тому ми запрошуємо кожну дитину, щоб розпочати тренування і здобувати тільки перемоги!
Зазначу, що для всіх знайдеться місце. Кількість наших учнів виросла майже до 400 чоловік, і це не межа.
Сьогодні СДЮСШОР №3 входить в ТОП-3 подібних шкіл України.
До речі, що скажете про досягнення учнів спорт школи за минулий рік?
Я не буду окремо когось виділяти, бо у нас навчаються дійсно талановита і наполеглива молодь. Скажу, що 150 наших вихованців у 2017 отримали різного ґатунку нагороди, і здебільшого це було золото і чемпіонські титули. Наприклад Ярослава Могучих являється чемпіонкою світу, кращою спортсменкою року нашого міста, яка наразі готується до других світових олімпійських ігор. Наша колега, тренер Ярослави - Степанова Тетяна Володимирівна також стала кращою в номінації «Тренер року».
Я знаю, що в минулому році Вам з колегами вдалося провести капітальній ремонт та відкрити ще один легкоатлетичний манеж в приміщенні спорт школи? Як Вам це вдалось?
Як я вже говорив, нам просто пощастило з керівництвом міста. Місто виділяє кошти на спорт школи, і для нас, у тому числі. Завдяки цьому нам вдалося відкрити ще один манеж, суттєво покращити матеріально-технічну базу. Сьогодні ми можемо забезпечити своїх вихованців усім інвентарем для тренувань, у нас прекрасні комфортні умови для занять. Більш того, ми уже розробили проект повного капітального ремонту усіх приміщень спорт школи та стадіону. Кожен міліметр буде оновлено і відремонтовано так, що вже скоро школа відповідатиме найсучаснішим міркам.
Олександре, яку команду тренерів вам вдалося зібрати?
Я щасливий від того, що поряд зі мною працюють справжні професіонали. Багато з них – мої колеги по спорту, вони все життя віддали спорту. Але ми ніколи не зупиняємося. Адже життя несе нам стрімкі зміни, сьогодні молоде покоління дуже відрізняється від нас молодих. Тому тренери навчаються разом з учнями – опановують нові напрямки розвитку спорту, нові підходи у вихованні, нові методи тренувань. Крім того, сьогодні кожен тренер повинен бути ще й психологом, бо діти нині зовсім інші, вони доросліші, аніж були ми у їхньому віці. Ми не проти сучасних методів, проте і традиції не забуваємо.
Що Ви, як спортсмен із величезним досвідом скажете про майбутнє спорту у нашій країні, місті?
По перше, я можу сказати, що все починається з сім’ї. Саме з сім’ї. Адже батьки своїм прикладом повинні прививати в дитині розвиток культури як в житті так і в спорті! Моя сім’я також постійно приймає активну участь у спортивному житті міста. Ми беремо участь у масових спортивних заходах, аби своїм прикладом показати, що спорт та здоровий спосіб життя важливий для кожного з нас.
Головний принцип – прививати КУЛЬТУРУ СПОРТУ, КУЛЬТУРУ ФІЗИЧНОЇ ОСВІТИ молодому поколінню. Спорт повинен стати невід’ємною частиною життя кожного нашого учня, та і взагалі кожної людини. Здорові діти – здорова нація – здорове майбутнє!
Я бачив ставлення до спорту та ЗОШ у європейських країнах. А що нам заважає починати кожен день з зарядки, повернути у звичайні школи по 3-4 уроки фізкультури на тиждень, відволікти дітей від гаджетів та інтернету, повернути на турніки, стадіони та в басейни? І я зараз кажу не про вихованців спорт школи, а про всіх – і дітей, і підлітків, і дорослих. Йти у спорт ніколи не пізно!
Просто одного дня прокинься і зроби перший крок у своє здорове майбутнє. Візьми із собою друга, сусіда, першого зустрічного на вулиці. Спорт повинен бути масовим, лише тоді з’явиться справжня культура спорту!
