SPORT

АННА ЯРОЩУК-РИЖИКОВА: ПРО «КОРОЛЕВУ СПОРТУ» ТА ПЕРЕМОГИ!

Сьогодні ви - заслужений майстер спорту України, кавалер ордена «Княгині Ольги», бронзовий призер Олімпійських Ігор 2012 року, срібна призерка Чемпіонату Європи 2018 року, член національної збірної команди України з легкої атлетики. З чого розпочався Ваш непростий шлях?
Мої батьки допомогли з вибором вірного шляху. Мені дали змогу спробувати себе в кардинально різних видах спорту. До того ж , вони в мене теж легкоатлети. Сподобалось одразу! Спочатку ми тренувалися в ігровому режимі і заняття приносили мені велике задоволення. Одразу зі школи летіла назустріч легкій атлетиці!

Ви часто буваєте за кордоном та можете порівняти рівень спортивного розвитку в інших країнах відносно України. Як вважаєте, чи на достатньому рівні наша країна сьогодні розвинена у спортивному плані?
На мій погляд, нам не вистачає цілісної системи. Щоб підвищити рівень – потрібно ще змалечку привчати діток до спорту як до важливої складової здорової людини. Потрібно починати з банального – веселих, спортивних ігор з батьками або в секцiях з зацікавлення малечі. Потім в школах та університетах заохочувати дiтей до занять фізичною культурою - дуже граний приклад США вони мають шалену конкуренцію на змаганнях мiж навчальними закладами! А дорослi після пройденого шляху пліч-о-пліч зi спортом самi з задоволенням будуть активними та здоровими людьми!

Які змагання та яка країна вразили найбільше? Що, можливо, стало значущим та запам’яталося на все життя?
Чесно кажучи, важко відповісти. Кожна країна, кожні змагання стали для мене своєрідними новими кроками розвитку та росту. Запам’ятовується все та залишає свій слід. Коли була травма – хотілось від усього відмовитися, було важко – ось це також запам’яталося. А всі перемоги – надавали сил та наснаги. Поразки ж – вчили терпінню та цілеспрямованості.

Як починається день у чемпіонів? Та скільки часу в день проводите на тренуваннях?
Обов’язково зі сніданку, адже це запорука успішних тренувань та сил на протязі дня. Часто також надаю собі можливість зробити легку зарядку, щоб розім’яти м'язи. Ну і найголовніше – починати день з гарного настрою та посмішки! А щодо спорту – все залежить від конкретного тренування та задачі. Якщо це збори – то тренуємося по декілька разів на день. А в звичайні дні – я займаюся приблизно 2 години.

Які емоції та навички прививає спорт?
Завзятість, внутрішню організованість, дисципліну. Саме ці риси допомогли мені не тільки стати успішною в спорті, а й отримати дві вищих освіти.

Наприкінці 2018 року ви отримали премію обласної ради «ЗА ДОСЯГНЕННЯ У СПОРТИВНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ, РОЗВИТОК СПОРТИВНОГО РУХУ». Які плани на майбутнє?
Ще декілька років свого життя я хочу присвятити спорту. Але в моїх планах також сім’я, адже на сьогодні через брак часу та постійну завантаженість дуже важко зайнятися даною сферою. Взагалі, життя різнобарвне і потрібно брати від нього все.

Чи допомагає влада спортсменам у розвитку? Є якісь серйозні кроки?
Важко сказати. Бачу, що намагається. Але іноді підтримки не вистачає, не буду лукавити. Над цим питанням ще потрібно працювати.

Ваші поради батькам. Як і коли варто привчати дітей до спорту ?
Найперша порада – дати можливість дитині спробувати всі види спорту, якими вона цікавиться. Важливо, щоб дисципліна припала до душі. Тільки тоді з маленького спортсмена виросте великий чемпіон. До того ж , заняття у спортивній секції –це постійне активне спілкування з однолітками, що також допомагає діткам бути більш комунікабельними.