SPORT

БОЙОВЕ МИСТЕЦТВО, ЯКЕ ВЧИТЬ ДОБРОТИ

Айкидо
Айкідо - досить молоде бойове мистецтво, народжене в Японії в 20-х роках минулого століття. Творець Айкідо Моріхей Уєсиба використовував прийоми джиу-джитсу Дайто-рю і мистецтва бою на мечах кендзюцу як основу Айкідо. Розвитком Айкідо в світі займається Всесвітній центр Айкідо - Айкикай Хомбу, який знаходиться в Токіо. Міжнародна федерація Айкідо об'єднує національні організації країн світу. Рухом Айкідо в світі керує онук творця Айкідо - Морітеру Уєсиба.

У 30-х роках в Токіо була створений Всесвітній центр Айкідо - Айкикай Хомбу. Тільки в середині 40-х років нове бойове мистецтво отримало назву Айкідо. З 50-х почалося поширення Айкідо країнами світу. Спочатку в США, потім в Європі - Айкідо швидко набирало популярність. Японські майстри покидали Японію і селилися в інших країнах, де розвивали Айкідо. І уже в 60-х жителі багатьох країн мали можливість вчитися Айкідо у кращих майстрів світу. Деякі іноземці їхали опановувати Айкідо в Японію, щоб потім повернутися додому і розвивати це мистецтво в рідній країні.

Айкидо дети

В Україні Айкідо розвивається вже майже 30 років. За цей час в Україну приїжджали і проводили тренування найвідоміші та найкращі майстри Айкідо світу. Багато стали майстрами, кількість чорних поясів в Україні обчислюється сотнями.
Дніпропетровська обласна федерація Айкідо представляє Всесвітній центр Айкідо і Міжнародну федерацію Айкідо в Дніпропетровській області з 1999 року. Президент федерації - Ігор Снітівкер, володар чорного пояса, IVдан Айкідо: «Ми тренуємо дітей і дорослих, проводимо іспити, показуємо Айкідо на провідних майданчиках Дніпра і всієї України».

Ігор Снітівкер

Велику роль у популяризації Айкідо зіграв американець Стівен Сігал. Він почав вивчати Айкідо в США ще підлітком, потім у Японії отримав V дан. Сігал навіть викладав Айкідо японцям і був дуже популярний. Після повернення в США він почав зніматися у фільмах, де грав позитивних героїв і демонстрував техніки Айкідо. Його фільми стали справжнім відкриттям нової ефективної самооборони для всього світу, і завдяки кіно зі Стівеном Сігалом, багато людей по всьому світу почали займатися Айкідо. Просвітницька роль Стівена Сігала в Айкідо відзначена японцями, і за пропаганду Айкідо в світі Стівен Сігал отримав VII дан.

Айкидо Днепр

Айкідо розвинене в більшості країн світу, ним займаються мільйони. Любителі Айкідо з показовими виступами беруть участь у багатьох спортивних міжнародних заходах, бо це дуже ефектне і видовищне бойове мистецтво.
Айкідо є також дуже ефективним бойовим мистецтвом. Його техніки використовуються в програмах підготовки в поліції, армії, спеціальних підрозділів у багатьох країнах світу.
Айкідо - це не тільки ефективні техніки самооборони, але і прекрасне мистецтво для занять з дітьми. На тренуваннях діти отримують не тільки фізичні навички володіння техніками, а й фізичне виховання, психологічну стійкість, пластику, вчаться доброти. Айкідо вважається найбільш неконфліктним бойовим мистецтвом, що сприяє всебічному розвитку особистості.

ДОФА