SPORT

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МАС-РЕСТЛІНГУ В УКРАЇНІ

Мас-рестлінг Україна
Вперше про старовинну та самобутню боротьбу народів Якутії в Україні дізналися напередодні першого чемпіонату світу з мас-рестлінгу, в 2014 році. На запрошення Міжнародної федерації мас-рестлінгу група вітчизняних спортсменів взяла участь у першому чемпіонаті, не володіючи при цьому необхідними навичками і знаннями. Після першого чемпіонату світу спортсмен з міста Мелітополь Валерій Газаєв прийняв рішення розвивати мас-рестлінг в Україні, для чого отримав відповідний сертифікат і підтримку міжнародної федерації.


Офіційним днем ​​народження Федерації мас-рестлінгу України вважається 26 лютого 2015 року. Очолив її видатний спортсмен, тренер і організатор Валерій Газаєв. 7 червня 2015 року в Мелітополі пройшов перший відкритий чемпіонат Запорізької області з мас-рестлінгу. На 2015 рік були також заплановані та проведені I чемпіонат України і I абсолютний чемпіонат України з мас-рестлінгу.

Мас-рестлінг Дніпро


Першу (бронзову) медаль на міжнародній арені нашій країні приніс Дмитро Бесєдін на II етапі кубка Світу в Єревані. А перший серйозний загальнокомандний успіх на третьому етапі Кубка Світу 2015 року, отримавши четверте загальнокомандне місце. Дмитро Бесєдін, Аліна Польченко, Ольга Сукач - герої Кубка Світу 2015.

I Кубок України пройшов в лютому 2016- го, а вже в листопаді ФМРУ отримала документ про присвоєння Федерації мас-рестлінгу України статусу ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ організації.
2016 й рік став також часом визнання на міжнародній арені. На чемпіонаті Європи збірна вперше змогла здобути золоту медаль міжнародних змагань.У загальному заліку Україна стала третьою з 10 країн учасниць. Через місяць команда України блискуче виступила на Чемпіонаті Світу. Серед 32 країн збірна змогла вибороти четверте місце в загальному заліку.

Мас-рестлинг Днепр

На початку листопада 2017 в Угорщині пройшов II етап Кубка Світу з мас-рестлінгу, на якому збірна України провела черговий фурор. З шести спортсменів п'ятеро повернулися додому з медалями: Ірина Заславська - золото, Олександра Швець - срібло, Юлія Лебеденко, Олексій Кушнір, Вадим Нарижний  - отримали бронзові медалі.

Окремим досягненням збірної України стала участь у Відкритому міжнародному турнірі з мас-рестлінгу серед юніорів та юніорок. Анастасія Чикора з Херсонщини впевнено вирвала золото в поєдинку з Юлії Кухаренко. За підсумками третього - фінального етапу Кубка Світу 2017 року збірна України посіла друге місце в світовому рейтингу серед більш ніж 40 країн. Станом на середину 2018 року ФМРУ продовжує розвиватися. Все частіше проводяться чемпіонати країни, що сприяє залученню уваги людей до цього виду спорту.
Мас-рестлинг Украина