SPORT

СТРИБОК ЗА ЗОЛОТОМ

Ярослава Магучіх
Збірна України з легкої атлетики повернулася з зимового чемпіонату Європи з трьома медалями, дві з яких — золоті. В останній день змагань Ірина Геращенко з найкращим результатом в кар’єрі 1.98 метри стала другою, а Ярослава Магучіх стрибнула на 2 метри та стала чемпіонкою Європи. Українка Марина Бех-Романчук стала чемпіонкою Європи зі стрибків у довжину. Це перша золота медаль з жіночих стрибків у висоту на чемпіонатах Європи в приміщенні за історію незалежної України. Бронзову нагороду виборола спортсменка з Фінляндії Елла Юнніла. Її результат 1,96 метри. Ще одна українка Юлія Левченко з результатом 1,94 метра стала четвертою.

Ярослава МАГУЧІХ
Ярослава МАГУЧІХ — лідерка світового рейтингу у стрибках у висоту. Найкращий результат сезону українки — 2.06 метри — є одним із найкращих стрибків у висоту в історії на змаганнях у приміщенні. На кожному із турнірів у 2021 році Магучіх брала мінімум висоту 2.00 метри.


За регламентом змагань, до участі у чемпіонаті допускалися легкоатлети, які виконали затверджені кваліфікаційні нормативи. На участь у чемпіонаті-2021 була подана рекордна за всю історію континентальних першостей у приміщенні кількість заявок — 733 жінки та чоловіки із 47 країн.

Ярослава Магучіх на чемпіонаті Європи в Польщі здобула друге для України «золото». На змаганнях у Торуні українська стрибунка у висоту перемогла із результатом 2 метри, вкотре подолавши цю планку в 2021 році.

Для Ярослави Магучіх перемога на чемпіонаті Європи стала першою — до змагань у Торуні українська стрибунка не брала участь на турнірах такого рівня.

Марина Бех-Романчук
Марина Бех-Романчук чемпіонка Європи зі стрибків у довжину

За словами Магучіх, вона не засмучена від того, що не вдалося встановити світовий рекорд на чемпіонаті Європи.

«Була дуже щаслива, що у мене є ця золота нагорода, тому що це мій перший дорослий чемпіонат Європи, і я з таким успіхом на ньому дебютувала. Чесно — дуже хочу встановити світовий рекорд. 2.07 метри мені не вдалося стрибнути, але спроба була дуже близька. Я не засмучуюся, тому що в мене вже є особистий рекорд 2.06 метри. Ми рухаємося у літній сезон і будемо стрибати ще вище. Буде пара стартів Діамантової ліги. Напевне, візьму участь у чемпіонаті Європи у Норвегії у категорії до 23 років».

Ярослава Магучіх стала наймолодшою чемпіонкою зимових континентальних першостей зі стрибків у висоту серед жінок, здобувши золото у віці 19 років 169 днів. Попередній рекорд належав румунці Аліні Астафей, яка виграла зимовий чемпіонат Європи у 1989 року у віці 19 років 256 днів.

«Я сильно не дивлюся на конкуренток, тому що зосереджена на своїх стрибках і на взаємозв'язку із тренерами. Але кожен рік з'являються нові дівчата, які добре стрибають. Напевно, це допомагає. Взагалі конкуренція на чемпіонаті Європи дуже велика. Рада, що в основному складі є наші дівчата» - відзначила Ярослава.

Ірина Геращенко
Ірина Геращенко з найкращим результатом в кар’єрі 1.98 метри стала другою


Змагання для нашої спортсменки пройшли досить рівно й гладко. Впродовж них вона пропускала дві висоти — 1.92 і 1.96. Стрибнула 2.00 з першої спроби, але була готова стрибати і вище. На 2.07 це було помітно. У третій спробі збила планку п’ятками.

Українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх сподівається, що влітку на Олімпіаді їй вдасться гідно представити свою країну.

«Звичайно ж, головний план року - це Олімпіада. Хочеться поїхати показати результати, щоб прапор України піднявся. Бити рекорди? Свої - так. Свої завжди готова бити», - сказала Магучіх.