SPORT

«КОРОЛЕВА СПОРТУ»

Легка атлетика - красиве словосполучення, чи не так? Скільки в ньому закладено – і швидкість, і могутність, і сила, і грація. Легка атлетика є одним з найстаріших видів спорту. Атлетика налічує 2800 років. Легка атлетика, як повноцінний вид спорту, відрізняється своєю багатогранністю і можливістю розвинути не одну частину тіла, а всі разом. І ноги, і руки, і спина, плечі, прес, - саме завдяки легкій атлетиці ми маємо можливість розвивати всі ділянки тіла і робити їх здоровими і красивими. Можливо тому, легку атлетику називають «королевою спорту».

Вікіпедія тлумачить - Легка атлетика - олімпійський вид спорту, який об'єднує спортивні дисципліни, що включають змагання з бігу, стрибків, метань та спортивної ходьби. Найбільш розповсюдженими видами легкої атлетики є бігові та технічні дисципліни на стадіоні, біг по шосе, крос та спортивна ходьба.

Переваги легкої атлетики
Легка атлетика – це базовий вид спорту для всесторонньої шкільної і вузівської фізичної освіти. Окремі елементи, вправи і дисципліни легкої атлетики є невід'ємною частиною більшості сучасних видів спорту, а також підготовки спортсменів.
Заняття легкою атлетикою дуже корисні для організму сучасної людини. Особливо в нашу епоху стресів і малорухливого способу життя. Одна з головних переваг атлетики - доступність для всіх. Незалежно від статі, віку, матеріального положення, фізичної підготовки або статури, кожен може підібрати собі напрямок «за смаком».


Аторитет легкої атлетики у світі
 Очолює і розвиває легку атлетику в світі Міжнародна Асоціація легкоатлетичних федерацій. До складу цієї спортивної структури входить 212 національных федерацій (це на 3 країни більш ніж у ФІФА, і на 19 більше, ніж країн, що входять до складу ООН). Чемпіонат Світу з легкої атлетики є третьою по масштабу, значущості і престижу спортивною подією в сучасному спорті (після Олімпійських Ігор і футбольного чемпіонату). У програмі Олімпійських Ігор легка атлетика з великим відривом перевершує інші види спорту за кількістю проданих квитків, рейтингу телетрансляций, часу в ефірі. Масовим видом спорту легку атлетику роблять різноманітність вправ, навантажень та тренажерів, а також доступність.

Легкоатлети – люди з відмінним здоров’ям
Легка атлетика надзвичайно корисна для здоров’я. Легкоатлетичні вправи покращують роботу опорно-рухового апарату, внутрішніх органів і систем організма в цілому.
Вправи у легкій атлетиці поділяються на п’ять видів: ходьба, біг, стрибки, метання і багатоборство.
Ідучи або бігаючи, ми активізуємо майже всі м’язи тіла. Як результат - покращується обмін речовин, робота серцево-судинної, дихальної та інших систем організму. Метання сприяє гармонійному розвитку усієї мускулатури. Займаючись легкою атлетикою, ми виховуємо в собі витривалість, швидкість, силу, спритність та вміння долати перешкоди.