BEAUTY

ДАЙТЕ ПІГМАЛІОНУ В РУКИ УЛЬТРАЗВУК, І ВІН СТВОРИТЬ ГАЛАТЕЮ ЗА СУЧАСНИМИ КАНОНАМИ КРАСИ


ДАЙТЕ ПІГМАЛІОНУ В РУКИ УЛЬТРАЗВУК, І ВІН СТВОРИТЬ ГАЛАТЕЮ ЗА СУЧАСНИМИ КАНОНАМИ КРАСИ.

Дмитро СПАРИШ


Що таке ідеал жіноцтва? Яка жіноча фігура може бути взірцем для інших? Як втримати себе  у параметрах? І головне — як досягти бажаного вигляду? Звісно, ці питання хоча б  раз у житті, але задавала собі чи не кожна жінка. Та й чимало чоловіків не проти постаратися, аби набути ідеальних розмірів тіла. Ось тільки відповіді вдається  знаходити далеко не всім, та й не всі можуть практично реалізувати ці запити. І  починається… Дієти, спортзали, пігулки, знову дієти разом з пігулками — а результату  немає. Питання знову залишається відкритим.

Відповідь є у пластичних хірургів. Без голоду, від якого життя не в радість, без шалених  фізичних навантажень, від яких паморочиться в голові, і без сумнівних пігулок, які коштують  дорого, а ефективні, якщо мова йде лише про нові хвороби. Пластичний хірург, кандидат  медичних наук Дмитро Спариш розповідає про методику, яка, немов чарівник, змоделює  вашу фігуру і подарує радість життя. 


Дмитре, давайте спочатку познайомимо наших читачів з самою процедурою. Що таке ліполіфтинг, в чому його суть?

Ліполіфтинг або ліпоскульптура, по суті, складається з двох операцій. Це ліпосакція – забір зайвої тканини з окремих ділянок тіла і ліпофілінг – перенесення жирової тканини у ті  зони на тілі, де його бракує. Або у ті ділянки, де потрібна підтяжка, і за рахунок  ліполіфтингу можливо цього досягти. Ефект підтяжки досягається через заповнення порожніх  ділянок під шаром шкіри, при цьому відбувається натягнення тканин.

Зупинимося окремо на ліпосакції. Сьогодні існує кілька видів цієї операції – тумісцентна,  вібраційна, ультразвукова та лазерна. Ми на власному досвіді, поекспериментувавши з  різними технологіями, можемо впевнено віддати перевагу ультразвуковій. Спеціальний  апарат дає можливість розбивати жирові тканини і максимально видаляти їх. Крім того,  ультразвук ощадний до шкіри – допомагає максимально відновитися після видалення  підшкірного жиру, за рахунок чого шкіра виглядає еластичною та підтягненою. Процедура  ліпосакції зазвичай здійснюється під загальною анестезією або ж з місцевим знеболенням,  якщо оперативний фронт невеликий та пацієнт не потребує наступного етапу — ліпофілінгу.

Ліпосакція застосовується ізольовано — при накопиченні невеликих ділянок жирових  тканин — і симультанно, тобто супроводжує інші процедури. Дуже часто пацієнти за одну  операцію прагнуть добитися максимального косметологічного ефекту, тож, якраз  ультразвукова ліпосакція — найкращий помічник. 

З власного досвіду скажу, що ліпосакцією займаюся давно, і дуже часто ми з колегами  задавали собі питання, як можна з користю використати видалений жир. На щастя,  з’явився відповідний інструмент та супроводжуюча технологія, яка дозволяє нам  використовувати цей біологічний матеріал з максимальною користю для пацієнта.  Ліпофілінг — це перенесення видаленого жиру у ті ділянки обличчя та тіла, де є його  дефіцит. Це таке собі моделювання форми тіла або обличчя. 

Які аргументи можна привести на користь ліполіфтингу? Чим відрізняється  ліпомоделювання від інших подібних методик?

Основна перевага перенесення жиру з донорської зони в рецепієнтну в тому, що це власні жирові клітини, тканина з власного організму. Крім того, під час обробки донорської  тканини технологія дозволяє нам отримати ще якусь частину стовбурових  клітин, які переносяться в рецепієнтну зону. Тобто, ми отримуємо стимулюючий ефект, який  благодатно впливає на клітковину та загальний стан пацієнта. Плюс тривалість дії до 7 років. 

Ще раз нагадаю, що переваги ультразвукової ліпосакції у відносно невеликій тривалості самої операції, малоінвазивності, кращому постопераційному ефекті.

Які сьогодні найпопулярніші зони для ліполіфтингу, і на який час зберігається ефект?

Найчастіші запити на ліпосакцію у зоні передньої черевної стінки – її верхній, середній та  нижній відділи. Також це бокові поверхні тулуба, нерідко зона плечей з внутрішнього боку,  область колінного суглоба – це ті місця, які спортом та спеціальним масажем складно  покращити. Ліпосакція дозволяє це зробити амбулаторно. Часто ми робимо ліпосакцію в  області обличчя та шиї, якщо є відкладення жирових тканин. Це абсолютно безболісно,  малоінвазивно. Спеціальним інструментом через маленькі проколи ми видаляємо зайвий  жир і досягаємо ефекту підтягування нижньої частини обличчя. 

Найчастіше жир використовуємо для моделювання обличчя — в область вилиць, темпоральну, скроневу зону — там, де з роками перш за все відбувається резорбція  жирових тканин, вікова атрофія. Ми поновлюємо його об’єм, і у цьому випадку отримуємо  ефект ліфтингу, омолодження, підтяжки обличчя.

Для молодих пацієнтів ця процедура — це прекрасна можливість моделювання. Можна  збільшити або змінити форму підборіддя, змоделювати вилиці, губи. До речі, ефект від  ліфтингу жирового матеріалу набагато триваліший, ніж від ін’єкцій філерами на основі  гіалуронових кислот.

Пане Дмитре, розкажіть, від чого залежить результативність операції та  тривалість її ефекту?

Суть ліпосакції в тому, аби прибрати жирові клітини назавжди. Сусідні клітини, звісно,  мають здатність помножитися, проте, якщо людина не допустить, то цього не станеться. Це  залежить від режиму харчування та фізичної активності, і якщо пацієнт буде дотримуватися  рекомендацій, то ефект лишиться назавжди. Більш того, якщо людина навіть набере зайву  вагу, то гіпертрофований ефект буде в тих зонах, які не піддавалися ліпосакції.

Погодьтеся, найбільше пацієнтів хвилює питання безпечності цієї процедури? Як  вона здійснюється, і в чому полягає реабілітація?

В залежності від об’ємів операції, пацієнт проводить у клініці або кілька годин, або  найбільше — добу. Тобто, ми обов’язково залишаємо пацієнта під кваліфікованим  наглядом. Потім на визначений в залежності від операції час ми рекомендуємо носити  компресійну післяопераційну білизну — від двох тижнів до півтора місяця.

Скажу точно — післяопераційне відновлення проходить комфортно, пацієнт не відчуває болю та особливих незручностей, може повернутися до звичному ритму життя.  Хоча, звісно, у перші 2 тижні я б рекомендував дієту, відмову від шкідливих звичок та  виключення надмірних фізичних навантажень.

Які існують протипоказання для проведення ліполіфтингу?

Показання для проведення ліполіфтингу — це бажання пацієнта виправити анатомічні  недоліки — або вроджені, або набуті. А от протипоказання такі ж, як і для всіх хірургічних  операцій – хронічні захворювання в стадії загострення, гнійні інфекції, підвищення  температури тіла, застуди. Оперативне втручання проводиться лише повністю здоровій  людині. 



Дмитре, з чого варто починати, якщо людина задумалася про зміну свого тіла?

Перш за все, прийняти тверде рішення. Потім звернутися до лікаря за консультацією, де ви отримаєте інформацію, розвієте остаточні сумніви та матимете відповіді на усі питання.  Разом з фахівцем ви спрогнозуєте майбутній результат, далі — обов’язкове медичне  обстеження, і вперед — за новим тілом і новим життям! 


Дмитро Спариш
Кандидат медичних наук, провідний пластичний хірур клінік Garvis та Medical Plaza

м. Дніпро, вул. Батумська, 7а,
дивитсь на мапі
пр. О. Поля, 141а
дивитись на мапі

(0562) 351 020
(0562) 305 305

Сайт : plastikkhirurgiya.dp.ua

Instagram  

Facebook