SPORT

НА ВОДНИХ ЛИЖАХ – ЗА ПЕРЕМОГАМИ І РЕКОРДАМИ!

Його мрія збулася. Під час минулої нашої зустрічі Олексій Мартинов, голова Федерації воднолижного спорту та вейкбордингу, розповідаючи про плани, говорив, що мріє, аби наші спортсмени мали гідні умови для тренувань, новачки мали змогу достойно вчитися триматися на водних лижах, а дніпрянам, як глядачам, були доступні масштабні змагання на воді у своєму місті. 2018 рік став переломним для воднолижного спорту. Про це і поговоримо з Олексієм Георгійовичем – людиною, яка присвятила себе розвитку спорту на воді.

Олексій Георгійович, прийміть вітання – нарешті здійснилося те, до чого Ви так наполегливо йшли, – у Дніпрі відкрито школу для воднолижників…
Дякую. Так, це дійсно важлива подія. І не лише для мене. У першу чергу – для усіх любителів воднолижного спорту, для наполегливих і сильних духом. У Дніпрі почав функціонувати єдиний у Європі Центр підготовки воднолижників та вейкбордистів у басейні. Школа функціонує на базі ДНУ ім. О.Гончара. Ми обладнали басейн новою реверсивною канатною дорогою, і тепер, незалежно від погодних умов, відпрацьовувати техніку можуть і вейкбордисти, адже без відповідної установки юні спортсмени не могли належним чином тренуватися. Радує те, що сьогодні школа вже має чимало учнів, значить всі зусилля не дарма! Ще із зими ми тренували там як новачків, так і наших чемпіонів, аби підготувати їх до змагань. Раніше ми змушені були в холодну пору року їздити на тренування до теплих країн, а це затратно, тому далеко не кожен спортсмен мав змогу безперервно тренуватися.

Олексій Георгійович, цей рік був успішним для дніпровських вихованців. Варто лише згадати серпневий Чемпіонат світу серед юніорів, який відбувся в Іспанії.
Змагалися 126 спортсменів з 27 країн. Ці випробування стали історичним чемпіонатом для воднолижної команди України - вперше вона піднялася на світовий подіум, бронза в загальному заліку! Грандіозний успіх 15-річного Олександра Самойлова - золото на трампліні, з двома особистими рекордами в багатоборстві і бронза в «фігурах». Срібло на трампліні у Софії Максименкової, бронза у Станіслави Просвєтової. Безперечний успіх! Хоча й зрозуміло, що розраховували на більше.Можливо, якби не травма Соні…
Софію в фіналі світового чемпіонату підвело коліно. Перший стрибок вона зробила вже з відчутним болем, злетівши на 41,3 м, і забезпечивши собі місце на подіумі. А на другому зв'язки, мабуть, не витримали, падіння при заході на трамплін, і… знадобилася навіть допомога, щоб піднятися на майданчик катера. І все ж, у Софії Максименкової - срібло. Зараз дівчина готується до лікування – спортсмени не можуть дозволяти собі запускати травми, а у Софії амбітні цілі.


4 дні, проведені в Іспанії, та ще й з таким високим результатом, не можуть не надихати… Уже наприкінці серпня дніпрянам варто знову очікувати яскравого видовища на воді?
З 22 по 26 серпня, в Дніпрі, на воднолижному стадіоні буде проходити Чемпіонат Європи з воднолижного спорту серед спортсменів до 17 років. Найцікавіше - фінали слалому, фігурного катання та трампліну - 25 і 26 серпня. Є трибуни, вхід для глядачів безкоштовний. До речі, я вдячний міському голові Дніпра за підтримку, тепер організовувати чемпіонати такого масштабу стало значно легше. Буде дуже цікаво і захоплююче з нашим незмінним коментатором Власовим. Але справжню гостроту відчуттів пізнають ті, хто до цього сам спробує свої сили. Після цього те, що ви побачите на змаганнях, здивує значно більше!

Але і це ще не все… Я знаю, що у вересні на любителів воднолижного спорту чекає справжній сюрприз?
Так, SENTOSA CABLE PARK прийматиме Чемпіонат світу серед дорослих. Детальну інформацію ви зовсім скоро побачите на афішах. Але вже сьогодні можу сказати – це буде справжнє шоу – шоу майстерності, витривалості і професіоналізму. Досвідчені спортсмени можуть дійсно розігріти воду, і я щасливий, що це будуть води Дніпра біля Дніпра. Наостанок хочу сказати всім – мрійте, ставте цілі і досягайте їх, навіть якщо вони здаються непереможними. З м’ячем, на лижах, у небі, під водою – на кожного чекає своя ПЕРЕМОГА!