HEALTH

СОЦМЕРЕЖI РЕКОМЕНДУЮТЬ ЗМIНЮВАТИ СВIТОГЛЯД ДИТИНИ

sport health city
Пропонуємо вам замінити звичні запитання дітям «як справи?» та «як пройшов день?» на наступні:
• Куди б ти вирушив, якби машина часу існувала?
• Якби сьогоднішній день можна було б прожити по іншому, щоб ти змінив?
• Чи було сьогодні щось, що тебе розізлило? Чому?
• А що порадувало?
• Що сьогодні було складним і незрозумілим для тебе?
• Яких винаходів не вистачає людству?
• Щоб ти зробив, якби знайшов чарівну паличку?
• Якби на один день можна було б стати кимось іншим. Ким би ти став?
• Яку б суперсилу ти хотів би мати?
• Що дорослі не розуміють?
• Яке свято твоє саме найулюбленіше?
• Якби у тебе був власний магазин, щоб там продавалось?
• Як зрозуміти, що ти вже подорослішав?
• Як виглядає щастя? Намалюй/опиши будь ласка.

Можливо вам здасться, що це лише забирає у вас час. Але ми впевнені та наполягаємо, що потрібно змінювати систему виховання наших дітей. Потрібно розширювати їх можливості та вдивлятися в їх погляди. А за звичайним «як справи?» - це складно. Ставте ці питання дитині щодня та детально обговорюйте кожну відповідь. Підбирайте ключі до свідомості малечі, але не перетворюйте це у вечірній допит!

А ТЕПЕР КІЛЬКА ПРАКТИЧНИХ ЛАЙФХАКІВ:

1. Для тих батьків, у кого кілька дітей. Розділіть між малечею дні тижня порівну (неділю зробіть вихідним!). На момент, коли діти почнуть сперечатись, хто першим щось зробить: гойдалка, велосипед, мультики… запитуйте: «Чий сьогодні день?». Кожен з дітей має право зробити це першим, але саме у його день! Це допоможе вам уникнути багатьох суперечок між дітьми.

2. На момент, коли дитина починає скаржитись вам на щось, запитаєте, що саме хоче малий чи мала: - Ти хочеш, щоб я допоміг тобі? - Дати тобі пораду? - Аби я просто тебе вислухав (ла)? Запевняємо, ви будете здивовані. Адже частіше за все дитині важливо лише поділитися з вами переживаннями та бути почутим.

3. Якщо вам необхідно відвернути увагу дитини усього лише на кілька хвилин, запропонуйте йому з'ясувати, яка з його ніг бігає швидше! Це відволіче малого та надасть привід до фізичної активності.

4. Якщо вам потрібно, аби дитина прочитала якусь книгу чи кілька сторінок, попросіть її не читати це видання! На практиці дитина захопиться саме забороненою книгою (журналом) та із задоволення прочитає усе, що ви просили від початку.

5. Істерики! Улюблена справа багатьох дітлахів. Якщо ваш малий вередує, почніть говорити незрозумілі йому слова, наприклад: прагматичний, сейсмічний, кронштейн, перпендикуляр, харизма, індукція, крамольне, емпіричний. Насолоджуйтесь реакцією!

6. Важко прокидатись вранці? Запропонуйте малечі розіграти одного з батьків. Нехай прокинеться, одягнеться та знову залізе під ковдру, прикинувшись сплячим. А коли другий з батьків прийде його будити - хай вискочить з-під ковдри і здивує тата (маму). Будьте уважні, такий ранок може сподобатись дитині!

7. Якщо ви не можете змусити малечу їсти, наприклад, броколі, скажіть, аби він уявив себе динозавром. Ті ж із задоволенням поглинають маленькі дерева! 8. Аби змусити дитину щось зробити, запропонуйте у жартівливій формі: «А давай хто швидше, чи якісніше!» Як правило, діти з ентузіазмом починають демонструвати свої навички.

Друзі, звісно, наша підбірка - не панацея та не пилюля від усіх непорозумінь із дитиною. Та варто спробувати! Використовуйте знання інших батьків, шукайте нове та дієве, читайте та обов’язково давайте нам фіт бек на сторінках у соцмережі! Діліться враженнями від змін та бережіть психічне здоров’я майбутнього покоління!