HEALTH

ЩО Є ЗАПОРУКОЮ ІНТЕРНЕТ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ?

Журнал sport health city
До теми безпеки дітей в інтернеті людство буде звертатися ще дуже довго. Так, сьогодні масові проблеми, пов'язані з групами смерті у соцмережах трохи забуті, але поодинокі випадки не припиняються. Діти щодня підпадають під вплив тих, хто не бажає їм щастя, змушуючи робити непоправне. Ця тема близька й нам, адже діти - наше майбутнє, за яке ми боремося, здоров'я і культуру якого ми прагнемо зберегти й примножити. Отже, що до чого в інтернеті? Список усіляких загроз для дітей та дорослих у мережі дуже великий. У цьому переліку є і сторінки з небажаним контентом для дорослих (не тільки порнографія, але й інформація про наркотики, суїцид, насильство...). Нерідко зустрічається кібербулінг (цькування в мережі), фішинг (інтернет-шахрайство), ігрова залежність, тощо. Також нагадаємо, що й досі є велика ймовірність «заразити» комп'ютер (гаджет) шкідливими програмами. Тож, повернімося до безпеки дітей.

ЗАБОРОНИТИ?
Тактика заборони на користування інтернетом й гаджетами в цілому призведе до того, що ваша дитина перестане вам довіряти. Часткова заборона на інтернет: наприклад, для навчання мережею можна користуватися, а в соцмережі «ні-ні» - не менш погана ідея. Таким чином ви тільки підвищите привабливість соціальних мереж, а дитина точно знайде спосіб обійти ваші заборони. Начувайтесь…

РОЗМОВЛЯЄМО!
Лекція про те, які жахіття відбуваються на просторах мережі - не працює! З огляду на те, що і ваші поняття про багато чого (в інтернеті) тут абстрактні, а діти, як відомо, погано сприймають абстрактність, більш дієвою буде розмова з конкретними прикладами. А якщо розмовляти, приводячи приклади частіше, розбираючи кожну ситуацію детально, це викличе у дитини довіру до ваших знань і подарує діалог. Що дуже цінно у такому випадку!

ОБМЕЖИМО?
Безлімітне спілкування з гаджетом, звичайно, призводить до негативних наслідків для здоров'я та розвитку дитини. Але як ви можете обмежити те, від чого вас самих важко відірвати? Створюйте правила, які стосуватимуться кожного члена сім'ї. Наприклад, о 19:00, до вечері, всі гаджети відключаються. Бесіда за вечерею та розмови про плани всією родиною будуть набагато дієвіші заборони та принципових обмежень.

ТЕХНІЧНИЙ ПРОГРЕС.
У багатьох виробників ПЗ є програми, які захищають дітей в мережі. Вони встановлюються на всі види гаджетів і буквально фільтрують контент, контролюють час перебування дитини в інтернеті та навіть можуть інформувати батьків про ознаки кібербулінгу. Це допоможе захистити дитину від дорослого контенту та інших проблем.

О, СОЦМЕРЕЖІ!
Заборона, повторимо - не варіант. Обмеження допустимі, але за чесної домовленості. В жодному разі не варто порушувати особистий простір дитини. Не можна читати листування і допускати шпигунство з добрих намірів. Єдиний законний варіант бути в курсі подій - стати власній дитині другом, довіреною особою. Обов'язково розкажіть про небезпеки та попередьте своїх малих про наслідки. Мінімізує ймовірні проблеми прохання до дитини зробити акаунти в соцмережах закритими.

ЩОСЬ ІЗ НИМ (НЕЮ) НЕ ТАК?
Спостерігаючи за своєю дитиною і спілкуючись частіше, ви зможете побачити та відчути наявність якихось проблем. Дитина, що потрапила під поганий вплив, змінюється. Увага! Якщо ви не можете відповісти на питання: які три речі або події справили враження на вашу дитину на минулому тижні - у вас проблеми! Потрібно переглянути своє спілкування з дитиною. Частіше ставте дитині обережні питання, але не звинувачуйте ні в чому, не перевіривши інформацію. Якщо ви помітили зміни в поведінці малюка або підлітка, але він не йде на контакт - зверніться до фахівця. Він підкаже вам, з якого боку підійти до проблеми, щоб розв'язати її максимально ефективно і з найменшими психологічними втратами для всіх членів сім'ї.

КУДИ БІГТИ, ЗА ЩО ХАПАТИСЯ?
Якщо ви упевнені у наявності проблеми:
• встановіть емоційний контакт з дитиною;
•поділіться своєю стурбованістю;
• уважно вислухайте розповідь дитини про те, що відбувається
•переконайте його (її) в тому, що ви на його боці й обов'язково допоможете;
• заспокойте і разом з ним розберіться в ситуації;
•дотримуйтесь законних дій.

УВАГА!
Якщо ви не абсолютно впевнені в серйозності подій, що сталися із вашою дитиною, або вона недостатньо відверта, не йде на контакт - зверніться в службу довіри, на відповідні гарячі лінії... Там вам обов'язково дадуть рекомендації про те, куди і в якій формі звернутися, якщо ситуація вимагає втручання правоохоронних органів, МНС, тощо.

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ МАЙБУТНЄ КОЖНОГО ДНЯ!