NUTRITION

РОЗУМНА І СМАЧНА ДІЄТА? ТАК, ЦЕ МОЖЛИВО З DIETCENTER

Дмитро Боровко
Кожен із нас хоч раз в житті приймав рішення «сісти на дієту». Проте, одиницям вона принесла бажаний результат, і то не надовго. Бо дієта повинна бути грамотною, розробленою виключно фахівцями і виключно особисто для вас. Потрібен науковий підхід. В DietCenter розроблена спеціальна програма для позбавлення від вуглеводної залежності. Саме потяг до солодкого і мучного - серйозна перешкода на шляху до здорової ваги. Завдання програми - звільнення від «солодко-мучної» залежності, що дозволить нормалізувати вагу, оздоровитися і підвищити особисту продуктивність.
Детальніше про програму дізнаємося у наукового керівника і автора методики мережі клінік DietCenter, доктора Дмитра Бровка.

"Прості вуглеводи - вагома перешкода на шляху до стрункості"
За 17 років дієтологічної практики ми в DietCenter допомогли тисячам пацієнтів досягти бажаної ваги через підбір індивідуального раціону харчування.
На жаль, для більшості складність приховується в страху відмови від певних продуктів. Ми провели опитування на нашій сторінці facebook і з’ясували, що
найважче під час схуднення відмовитися від шоколаду та інших солодощів, ковбаси, хліба та картоплі. Як бачимо, список очолили саме високовуглеводні продукти. Любов до них з часом переростає у залежність.

«Будь-яка залежність являє собою фізичну або психологічну потребу у вживанні певних хімічних речовин, не зважаючи на негативні наслідки для здоров'я і можливі проблеми соціального характеру»
Основні симптоми вуглеводної залежності:
·       вид або запах цих продуктів викликає непереборне бажання це з'їсти
·       людина "не уявляє свого життя" без шоколаду та тістечок
·       втрата контролю над кількістю споживання улюблених продуктів
·       втрата концентрації - аби зосередитися на чомусь
·      часті перепади настрою
·      будь-який прийом їжі здається неповноцінним без хліба або десерту
·      без цукру самопочуття помітно погіршуються
Вуглеводна залежність впливає на загальний стан людини, однак рідко пов'язується саме надмірним споживанням простих вуглеводів. Тому любителі смаколиків не поспішають вирватися з солодкого полону.

Диет центр

«У цукровій залежності, як і у будь-який інший, є два аспекти - психологічний і біохімічний»
Психологічна залежність завжди формується за рахунок багаторазового повторення "подразник - реакція - дія - нейтралізація реакції". У житті це виглядає, наприклад, так: неприємна розмова (тригер) - роздратування або пригніченість (реакція) - з'їдаємо шоколадку (дія) - розслабляємося і заспокоюємось.
На біохімічному рівні звичка заїдати стрес швидкими вуглеводами підкріплюється двома механізмами. З одного боку - це симпатоадреналова система, яка активується в разі небезпеки. У відповідь на стрес наш організм виробляє гормони, які забезпечують тілу енергію. Проте залишок вуглеводів і калорій не перетворюється в енергію, а консервуються в жирові відкладення.
З іншого боку - система винагороди в головному мозку. Активація системи винагороди відбувається за рахунок особливих нейромедіаторів - дофаміну, серотоніну і ендорфінів. Саме ці речовини допомагають нам заспокоїтися і відчути задоволення, радість і відчуття щастя.

«Ви споживаєте набагато більше цукру, ніж кладете в ранкову каву»

Велика кількість швидких вуглеводів може бути «захованою» навіть в, здавалося б, здорових продуктах: мюслі, пластівці, гранола, каші швидкого приготування, фабричні соки і солодкі кисломолчні продукти.


«Звернутися до фахівця з харчування DietCenter - надійний спосіб отримати бажаний результат в корекції ваги»
Головне завдання - дотримуватися розробленого меню і рекомендацій дієтолога.
Діетологический курс DietCenter розрахований на 4 тижні і включає 3 етапи:
• Підготовчий - визначення причин і типу вуглеводної залежності, корекції раціону харчування
• Виведення швидких вуглеводів з меню
• Перехід на звичний тип харчування зі зниженим споживанням цукру і загальним оздоровленням раціону.

"Відмова від швидких вуглеводів на тиждень або місяць не приносить бажаних результатів в довгостроковій перспективі. Глюкоза не накопичується в організмі в чистому вигляді, тому так званий" цукровий детокс" – звичайний міф»