HEALTH

ДОТРИМУЮЧИСЬ «ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ» ПОВЕДІНКИ У ЛЮДСЬКОМУ ТІЛІ, МИ НАБУВАЄМО ЗДОРОВ’Я

VitaLab
З кожним роком зростає кількість прихованих захворювань, природу і причину яких важко зрозуміти. Подібні захворювання викликають дискомфорт у людини через те, що вони не діагностуються за допомогою звичайних обстежень.
У таких випадках результати лабораторних досліджень, особливо, якщо це комплексна європейська діагностика на найсучаснішому обладнанні, набувають справжньої цінності.
І нам, дніпрянам, у цьому сенсі пощастило, оскільки ми маємо можливість скористатися послугами діагностичного лабораторного центру VitaLab, який на сьогодні є офіційним представником німецького лабораторного концерну Limbach gruppe у Дніпропетровській області. А ми маємо нагоду поговорити з його директором, лікарем-лаборантом вищої категорії Іриною Макогон.

Пані Ірино, наскільки я знаю, діагностичний лабораторний центр VitaLab тісно співпрацює з Limbach gruppe, і деякі типи аналізів виконуються саме вашими німецькими колегами. Розкажіть, наскільки це важливо для результативності досліджень?
Концерн Limbach gruppe на сьогодні об’єднує більше 40 лабораторій Німеччини, тому має змогу виконувати практично всі дослідження, відомі сучасній медицині — понад 8500 аналізів. Вони кращі на сьогодні! Мета нашої співпраці з німецькими колегами очевидна — ми хочемо бути якісними, оперативними, доступними і багатофункціональними для своїх пацієнтів. Сьогодні недостатньо виконувати звичний перелік лабораторних досліджень — медицина не стоїть на місці, і ми теж йдемо вперед, щоби відповідати потребам лікарів і пацієнтів, надаючи якісний сервіс. Відвідавши нашу лабораторію в Дніпрі, людина має змогу одночасно пройти лабораторні діагностичні обстеження також і в Німеччині, не виїжджаючи з України.

Тож, давайте зупинимося на незвичних для нас хворобах, і, відповідно, специфічних аналізах… Сучасні жителі мегаполісів часто стикаються з проблемою поганого фізичного самопочуття на межі нездужання, для якого, здавалося б, немає явної причини. Саме в таких випадках лікар може запідозрити наявність прихованої харчової непереносимості, і для ефективної допомоги пацієнту запропонувати виявити продукти, які вносять дисгармонію у функціонування організму. Ви можете допомогти у цьому випадку?
Діагностика прихованої харчової непереносимості у профілактичних цілях, тобто за відсутності виражених симптомів, може бути рекомендована будь-якій людині для складання плану процедур зі зміцнення імунної системи. А жінкам, які планують вагітність, аналіз надасть додаткову інформацію і дозволить виключити негативний вплив продуктів, які не слід вживати, на перебіг вагітності. Кожній людині треба достеменно знати, які продукти для неї корисні або шкідливі, навіть якщо в даний момент не відчуваються якісь негативні симптоми. Лікарі-терапевти і гастроентерологи за показниками можуть запропонувати пройти тест на приховану харчову непереносимість, як в рамках комплексної діагностики організму, так і в якості додаткового дослідження.
Таке дослідження складається з більш, ніж 260 показників, які допоможуть виявити, який продукт вам протипоказаний до вживання, який може викликати алергічні прояви або інші порушення функцій організму.
І такі комплексні глибокі дослідження насправді дуже корисні, бо допоможуть уникнути першопричини виникнення дрібних розладів організму, які з часом призводять до серйозних проблем.

У чому ще ви можете допомогти пацієнтам разом з німецькими лікарями-лаборантами?
Наприклад, для наших клієнтів доступне комплексне генетичне дослідження, яке дозволяє виявити 25 найбільш поширених мутацій гена CFTR, що призводять до розвитку важкого спадкового захворювання — муковісцидозу. Або лактозна непереносимість, пов'язана з генетично зумовленим зниженням активності лактази (ферменту, необхідного для засвоєння лактози). Вона проявляється неспецифічними симптомами, що розвиваються після вживання продуктів, які містять молочний цукор, і виникає після періоду грудного вигодовування. Дослідження включає в себе аналіз генетичного маркера, асоційованого з лактозною непереносимістю. Є можливість виявити генетичний ризик розвитку гіперглікемії, зробивши комплексний аналіз маркерів, пов'язаних з регулюванням обміну глюкози. Таке дослідження дозволяє оцінити ризик розвитку гіперглікемії, цукрового діабету 2-го типу і запобігти розвитку цих хвороб відповідними профілактичними заходами. Взагалі, тісна співпраця з німецькими колегами надає нам широкий спектр визначення специфічних маркерів. Про деякі з них звичайна людина навіть ніколи і не здогадувалася, а між тим, те чи інше дослідження допомогло б виявити хворобу на ранній стадії і адекватним лікуванням або профілактикою уникнути більш серйозних наслідків хвороби.

Яка технологія забору аналізів, які відправляються до Німеччини? І як швидко пацієнт отримує результат?
Біоматеріал для досліджень, який ви здаєте у VitaLab, ми транспортуємо авіаперевізником DHL в Німеччину, а ви отримуєте достовірний результат, завдяки використанню європейських стандартів і алгоритмів лабораторної діагностики. Дослідження для наших пацієнтів проводять фахівці MDI Limbach Berlin GmbH — одного з найбільших в Німеччині лабораторних центрів. Результати аналізів надаються електронною поштою в міжнародному форматі, німецькою мовою і з перекладом — їх можна використовувати для лікування в європейських клініках, а лікарі Європи довіряють результатам лабораторій концерну Limbach gruppe. При необхідності, ми подбаємо про вибір клініки й лікарів, щоби ви отримали консультації та лікування в Німеччині та Австрії, організуємо телеконсультацію або заочну консультацію «second opinion».

Сьогодні активно триває вакцинація населення проти COVID-19. Які кроки у цьому плані зробила ваша лабораторія?
Більшість вакцин проти COVID-19, зокрема, вакцини, схвалені в Україні, стимулюють в організмі продукцію антитіл до рецепторпоєднувального домену (RBD) субодиниці S1 спайкового білку коронавірусу SARS-CoV-2, який відповідає за проникнення вірусу в клітини людини. Серед наявних на лабораторному ринку тестів на антитіла IgG переважають такі, що визначають імуноглобуліни G проти іншого компонента вірусу SARS-CoV-2 — N-білку, тому не можуть бути використані для кількісної оцінки імунної відповіді після щеплення такими вакцинами. Кількісний тест на антитіла IgG (імуноглобуліни G) до S-білку коронавірусу SARS-CoV-2, який ми запровадили у своїй лабораторії, дозволяє оцінити рівень нейтралізуючих антитіл від загальної сумарної кількості антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 в результаті перенесеної коронавірусної хвороби COVID-19 та/або після вакцинації проти COVID-19. Антитіла IgG доцільно визначати з 14-го дня від початку захворювання або введення першої дози вакцини. Кількісна оцінка, на відміну від якісної, дає можливість контролювати динаміку продукції антитіл IgG проти коронавірусу SARS-CoV-2. Другим етапом нашої роботи по цій темі є використання наборів на визначення активності нейтралізуючих антитіл, але це поки на стадії верифікації.

З лабораторією VitaLab усі приховані проблеми стануть зрозумілими. Не гайте часу, «техніка поведінки вашого організму» повинна бути безпечною.

НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю

м. Дніпро, вул. Херсонська, 10А,

тел.: +38 (068) 500 75 75

+38 (050) 360 75 75

Viber: +38 (067) 310 85 80

+38 (067) 310 47 71

e-mail: info@vitalab.dр.ua